top of page

שאלות ותשובות

סוכנות

רוזנטל לביא

חקירות

 • מה זה חוקר פרטי?
  חוקר פרטי מוגדר כאדם ששוכרים את שירותיו למען השגת מידע על אדם אחר או על חברה, שלא לצורך מחקר מדעי, סקרי דעת קהל או פרסום ברבים.
 • מי כשר לעבוד כחוקר פרטי? מה ההכשרה לקבלת רישיון?
  חוקר פרטי הוא בעל רישיון מטעם משרד המשפטים שניתן לו בתום הכשרה של שלוש שנים במשרד חקירות מורשה.
 • האם חוקר פרטי פועל מכח חוק?
  חוקרים פרטיים פועלים מכח "חוק החוקרים הפרטיים ושירותי שמירה, התשל"ב, 1972" אשר בו מפורטים התנאים לקבלת רישיון וכן סעיפים המגדירים מה מותר ומה אסור לעשות, באילו תנאים וכיו"ב
 • למה אני צריך חוקר? למה אני לא יכול לבצע בעצמי חקירות ומעקבים עם כל אמצעי המעקב המשוכללים שנמכרים בשוק?
  בחוק החוקרים הפרטיים, סעיף 3 מצוין : "לא יעסוק אדם כחוקר פרטי אלא אם יש בידו רישיון לכך מאת הועדה ובמשרד המיועד לחקירות פרטיות." אדם שאין בידיו רישיון אינו יכול לבצע עבודות חקירה ועיקוב מסוג כלשהו . העובר על הוראה זו צפוי לעמוד לדין פלילי בגין הטרדה. בנוסף, ראיות שלא נאספו כחוק לא יוכלו לשמש אותך בבית המשפט, במקרה הצורך.
 • האם אני בעצמי יכול להתקין מצלמה בחדר השינה שלי ושל אשתי? האם אוכל להשתמש בצילום?
  בשום פנים ואופן לא. ראיה זו היא בחזקת הפרה בוטה של צנעת הפרט ומהווה עבירה פלילית.
 • מה אני מקבל בסיום החקירה?
  בסיום החקירה תקבל דו"ח המפרט את כל הפעולות שננקטו, ומסכם את הממצאים שנאספו בצירוף הראיות התומכות, במידה וישנן כאלה (הקלטות/תמונות סטילס/צילומי וידאו ). במקרה הצורך, הראיות יוכלו לשמש אותך בבניית תיק משפטי.
 • אני נמצא בשלבי גירושין. אילו יתרונות יהיו לי בבית המשפט אם אציג ראיות לכך שאשיתי בוגדת בי?
  כל הוכחה או ראיה שהושגה כדין, על בגידה של האישה בחיי הנישואין מקנה לגבר יתרונות רבים, הן בבית משפט והן בבית דין רבני. ההשלכות נוגעות לחלוקת הרכוש, לגובה דמי המזונות ולמשמורת על הילדים.
 • מה כולל חוזה ההתקשרות עם חוקר פרטי או משרד חקירות?
  חוזה ההתקשרות מגדיר בבירור את הנתונים המבוקשים על ידך, את הפעולות הצפויות לצורך השגת הראיות ואת מחיריהן, את זמן הביצוע המשוער ואת הסכמתך לכל אלה.
 • האם קיימות הגבלות לגבי האזנות של חוקרים פרטיים?
  בהחלט כן. ע"פ חוק חוק הגנת הפרטיות התשמ"א, 1981 סעיף 2(2) וחוק האזנות הסתר (התשל"ט), האזנות סתר מהוות עבירה פלילית אשר בגינה אפשר להישלח לשבע שנות מאסר. האיסור חל גם על חוקרים פרטיים מורשים. עיקרי החוק הם איסור על כל האזנה בה הצדדים אינם מודעים להאזנה, ולכן יוצאים מן הכלל הם מצבים בהם היה עליהם להניח כי שיחתם יכולה להישמע (כמו כל שיחה ברשות הרבים), או כאשר אחד מן השותפים לשיחה יודע על ההאזנה (כך לדוגמא מותר להקליט כל שיחה שבה אתם משתתפים).
 • אני חושש שמאזינים לי, איך אני יכול לבדוק זאת?"
  באמצעות צוות מיומן וציוד משוכלל ניתן לבצע "ניטור האזנות", הבודק האם קיים בביתך / משרדך / רכבך, או בכל מקום אחר, ציוד האזנה או מצלמות סמויות.
 • אני משאירה את התינוק שלי בבית עם מטפלת חדשה. איך אוכל להיות בטוחה שהיא טובה עבורו?
  מאחר ומדובר על היקר לך מכל, אנחנו מאמינים כי אין מקום להתלבטויות וממליצים בפה מלא על התקנת מצלמות סמויות או גלויות ברחבי הבית. הציוד המשוכלל הקיים היום והמגוון הרחב מאפשר לנו להתאים את הציוד הנכון ביותר לכל מקרה, לכל מטרה ולכל כיס.
 • איך כעורך דין אוכל להסתייע בחוקר פרטי?
  החקירות הפרטיות מעניקות לעורך הדין וללקוח שהוא מייצג כלים בהתמודדות מול הצד השני. ככל שהמידע שהוא מקבל רחב ומקיף יותר, כך הוא יכול להגיע להישגים טובים יותר במקרה של פשרה או גישור, או לחילופין, לזרז את ההליך המשפטי ולהגביר את סיכוייו להשגת פסק דין שיטיב עם לקוחותיו.
 • האם צילומים שמצלם חוקר פרטי בחדר המיטות, במסגרת מעקב אחר בן/בת זוג, מתקבלים כראייה בבית משפט?"
  כל הוכחה וראיה שהושגו ע"י החוקר הפרטי כחוק קבילות בבית משפט. אך אם הראיה הושגה בדרך לא כשרה ולא לפי הדין, לא ניתן יהיה להשתמש בה. ע"פ חוק הגנת הפרטיות התשמ"א, 1981 , ניתן להציג בבית המשפט תמונות שצולמו במרחב הציבורי בלבד ולא במרחב הפרטי. לכן, לצורך הוכחת בגידה אנו נעזרים בדרכים אחרות ומתוחכמות לאיסוף ראיות שתהיינה קבילות בבית המשפט.

גולשים יקרים, 

אם אתם מחפשים משרד חקירות, סביר להניח שיש לכם מגוון רב של שאלות בנוגע לעבודה של חוקרים פרטיים. בדף זה ריכזנו עבורכם שאלות שרבים מכם שואלים אותנו, וכמובן - התשובות.

bottom of page