• משה רוזנטל

הוצאת לשון הרע

רקע:

בשנים האחרונות הוגשו תביעות רבות בנושא הוצאת לשון הרע (הוצאת דיבה). עד לאחרונה- הוכחת קיום לשון הרע, ללא הוכחת נזק כלשהו, זיכתה את התובע בסכומים של עד 50,000 ש"ח. לאחרונה- שונה החוק ונקבע כי הוצאת לשון הרע תזכה את התובע בסכום של עד 100,000 ש"ח, ללא הוכחת נזק. בשנתיים האחרונות ביצע משרדנו מספר חקירות להוכחת קיום לשון הרע-בהצלחה. מדובר בעיקר בבעלי עסקים אשר שכניהם, או המתחרים שלהם באותו תחום, הוציאו דיבתם רעה כדי לפגוע בעסקיהם, או להפנות לקוחות פוטנציאליים למקומות אחרים.

החקירות:

מספר בעלי עסקים פנו אלינו לשם הוכחת לשון הרע ע"י מתחריהם. לצורך כך- ביצענו מספר ביקורים מתועדים (מוקלטים ומצולמים) בעסק של מוציא הדיבה, במהלכם "שאלנו גם שאלות" לגבי העסקים של המזמינים. במקרים רבים (לא בכולם) השמיצו הנשאלים את עסקי המזמינים ללא היסוס, וגם-יש להוסיף- ללא ביסוס אמיתי כלשהו. נציין גם כי במקרים בודדים נתבקשנו לפנות לאנשים פרטיים לאותו צורך- בעיקר בסיכסוכי שכנים בבתים משותפים.

סיכום:

במשרדנו נצבר ניסיון בסוג חקירות זה ונרשמו מספר הצלחות שתורגמו גם להישגים משפטיים בסופו של דבר. נשמח להעמיד את ניסיוננו זה לשרותכם במידה ואתם סובלים מתופעה מכוערת ומציקה זו.