צרו קשר
ּ

שאלות ותשובות

חוקר פרטי מוגדר כאדם ששוכרים את שירותיו למען השגת מידע על אדם אחר או על חברה, שלא לצורך מחקר מדעי, סקרי דעת קהל או פרסום ברבים.

חוקר פרטי הוא בעל רישיון מטעם משרד המשפטים שניתן לו בתום הכשרה של שלוש שנים במשרד חקירות מורשה.

חוקרים פרטיים פועלים מכח "חוק החוקרים הפרטיים ושירותי שמירה, התשל"ב, 1972" אשר בו מפורטים התנאים לקבלת רישיון וכן סעיפים המגדירים מה מותר ומה אסור לעשות, באילו תנאים וכיו"ב

בחוק החוקרים הפרטיים, סעיף 3 מצוין : "לא יעסוק אדם כחוקר פרטי אלא אם יש בידו רישיון לכך מאת הועדה ובמשרד המיועד לחקירות פרטיות." אדם שאין בידיו רישיון אינו יכול לבצע עבודות חקירה ועיקוב מסוג כלשהו . העובר על הוראה זו צפוי לעמוד לדין פלילי בגין הטרדה.
בנוסף, ראיות שלא נאספו כחוק לא יוכלו לשמש אותך בבית המשפט, במקרה הצורך.

בשום פנים ואופן לא. ראיה זו היא בחזקת הפרה בוטה של צנעת הפרט ומהווה עבירה פלילית.

כל הוכחה וראיה שהושגו ע"י החוקר הפרטי כחוק קבילות בבית משפט. אך אם הראיה הושגה בדרך לא כשרה ולא לפי הדין, לא ניתן יהיה להשתמש בה. ע"פ חוק הגנת הפרטיות התשמ"א, 1981 , ניתן להציג בבית המשפט תמונות שצולמו במרחב הציבורי בלבד ולא במרחב הפרטי. לכן, לצורך הוכחת בגידה אנו נעזרים בדרכים אחרות ומתוחכמות לאיסוף ראיות שתהיינה קבילות בבית המשפט.

בסיום החקירה תקבל דו"ח המפרט את כל הפעולות שננקטו, ומסכם את הממצאים שנאספו בצירוף הראיות התומכות, במידה וישנן כאלה (הקלטות/תמונות סטילס/צילומי וידאו ). במקרה הצורך, הראיות יוכלו לשמש אותך בבניית תיק משפטי.

כל הוכחה או ראיה שהושגה כדין, על בגידה של האישה בחיי הנישואין מקנה לגבר יתרונות רבים, הן בבית משפט והן בבית דין רבני. ההשלכות נוגעות לחלוקת הרכוש, לגובה דמי המזונות ולמשמורת על הילדים.

חוזה ההתקשרות מגדיר בבירור את הנתונים המבוקשים על ידך, את הפעולות הצפויות לצורך השגת הראיות ואת מחיריהן, את זמן הביצוע המשוער ואת הסכמתך לכל אלה.

בהחלט כן. ע"פ חוק חוק הגנת הפרטיות התשמ"א, 1981 סעיף 2(2) וחוק האזנות הסתר (התשל"ט), האזנות סתר מהוות עבירה פלילית אשר בגינה אפשר להישלח לשבע שנות מאסר.
האיסור חל גם על חוקרים פרטיים מורשים.

עיקרי החוק הם איסור על כל האזנה בה הצדדים אינם מודעים להאזנה, ולכן יוצאים מן הכלל הם מצבים בהם היה עליהם להניח כי שיחתם יכולה להישמע (כמו כל שיחה ברשות הרבים), או כאשר אחד מן השותפים לשיחה יודע על ההאזנה (כך לדוגמא מותר להקליט כל שיחה שבה אתם משתתפים).

באמצעות צוות מיומן וציוד משוכלל ניתן לבצע "ניטור האזנות", הבודק האם קיים בביתך / משרדך / רכבך, או בכל מקום אחר, ציוד האזנה או מצלמות סמויות.

מאחר ומדובר על היקר לך מכל, אנחנו מאמינים כי אין מקום להתלבטויות וממליצים בפה מלא על התקנת מצלמות סמויות או גלויות ברחבי הבית. הציוד המשוכלל הקיים היום והמגוון הרחב מאפשר לנו להתאים את הציוד הנכון ביותר לכל מקרה, לכל מטרה ולכל כיס.

החקירות הפרטיות מעניקות לעורך הדין וללקוח שהוא מייצג כלים בהתמודדות מול הצד השני.
ככל שהמידע שהוא מקבל רחב ומקיף יותר, כך הוא יכול להגיע להישגים טובים יותר במקרה של פשרה או גישור, או לחילופין, לזרז את ההליך המשפטי ולהגביר את סיכוייו להשגת פסק דין שיטיב עם לקוחותיו.

למעלה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ּ